Bezoekersprogramma A Different Scenario

02-05 apr 2025
Bezoekersprogramma Gent, Brussel

Van 2 tot 5 april organiseert Kunstenpunt A Different Scenario, een internationaal bezoekersprogramma tijdens Courtisane festival in Gent. Met dit programma willen we verschillende spelers in het veld met elkaar in contact brengen, kennis en ervaring uitwisselen en een internationaal netwerk van kansen voor kunstenaars en professionals voeden.

Het bezoekersprogramma A Different Scenario omvat filmvertoningen, een publiek gesprek en recent werk van kunstenaars en filmmakers uit Vlaanderen en Brussel, net als verschillende sociale evenementen. Bovendien nemen we de tijd om na te denken over de veranderende rol van filmfestivals en instellingen bij het ondersteunen van kunstenaarsfilms, en om de uitdagingen aan te gaan waarmee de artistieke filmproductie en distributie geconfronteerd worden.

Lees hieronder meer over het (besloten) programma en de internationale gasten, of schrijf je in voor het publieke gesprek op 3 april.

Programma

Woensdag 2 april – Gent

14:00 Aankomst in Gent
16:00 Welkom en introductie
18:00 Diner met Courtisane, kunstenaars en gasten @Minard (Romain Deconinckplein 2, 9000 Gent)
20:00 Courtisane openingsavond @Minard

Donderdag 3 april – Gent

10:00 Publiek gesprek @Arca Theater (Sint-Widostraat 4, 9000 Gent)
12:30 Netwerklunch @Arca Theater
14:00 Courtisane programmatie
18:00 Diner met Courtisane, kunstenaars en gasten @Minard (Romain Deconinckplein 2, 9000 Gent)
20:00 Courtisane programmatie

Vrijdag 4 april – Brussel

10:00 Ontmoeting met audiovisuele kunstenaars en filmmakers @Argos centre for audiovisual arts (Rue du Chantier 13, 1000 Brussel)
13:00 Netwerklunch @Argos
16:00 Courtisane programmatie
18:00 Diner met Courtisane, kunstenaars en gasten @Minard (Romain Deconinckplein 2, 9000 Gent)
20:00 Courtisane programmatie

Zaterdag 5 april – Gent

Courtisane programmatie
Vertrek

Internationale gasten

Kenza Belarbi

  • onderzoeker en archivist bij Talitha (Frankrijk)

Leonardo Bigazzi

  • producent en curator bij Fondazione In Between Art Film en Lo schermo dell’arte (Italië)

Lyse Ishimwe Nsengiyumva

  • oprichter en curator van Recognition en programmator voor iffr (Rwanda/België)

Wouter Janssen

  • oprichter Square Eyes (Oostenrijk)

Katrin Mundt

  • artistiek leider European Media Art Festival in Osnabrück (Duitsland)

Garbiñe Ortega

  • curator en filmproducent (Spanje)

Daniella Shreir

  • oprichter en redacteur van internationaal film magazine Another Gaze (VK)

Meer informatie

Dit bezoekersprogramma wordt georganiseerd door Kunstenpunt, in samenwerking met Argos centrum voor audiovisuele kunsten en Courtisane. Heb je vragen over dit evenement of wens je meer informatie? Neem contact op met onze collega Lissa.